Co zobaczyć w Paryżu?

Stolica Francji kojarzy się większości ludzi przede wszystkim z wieżą Eiffla i Luwrem. Nie są to oczywiście błędne skojarzenia, jednak miasto to ma o wiele więcej atrakcyjnych miejsc, do których warto zajrzeć będąc tam czy to na wycieczce, czy w wolnej chwili podczas służbowego wyjazdu.

Jakie atrakcje?

Do niezwykłych atrakcji Paryża bez wątpienia zaliczyć można doskonałe jedzenie. Croissanty, crepes, dania ze ślimaków, a także specjał nad specjały – Boeuf Bourguignon, czyli potrawka z wołowiny, warzyw oraz czerwonego wina – wszystko to przyciąga do stolicy Francji rzesze miłośników dobrej kuchni. Oprócz jedzenia warto wspomnieć również o licznych parkach chętnie odwiedzanych przez zakochane pary. W sezonie wiosennym, kiedy wszędzie rozkwitają drobne, kolorowe pąki, a przyroda budzi się do życia, każdy z nich staje się swoistym rajem na ziemi, do którego warto się wybrać, aby choć na chwilę zapomnieć o troskach życia codziennego. Najbardziej rozpoznawalnym parkiem jest bez wątpienia lasek buloński, który funkcję rekreacyjną pełni już od XVIII wieku.

Co zwiedzić?

Oprócz wspomnianych wyżej miejsc, będąc w Paryżu warto wybrać się do licznych galerii sztuki, jak np. Musee d’Orsay, gdzie znaleźć można dzieła takich twórców jak Vincent van Gogh czy Claude’a Monet. Punktem obowiązkowym każdej wycieczki powinien być także pałac wersalski wraz z przyległymi do niego ogrodami. Miejsce to było świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych, o których mówią licznie zgromadzone tutaj zabytki, takie jak obrazy batalistyczne czy też freski naścienne.

Jak zwiedzić wszystko?

Nie da się zorganizować jednej wycieczki, której uczestnicy mogliby za jednym razem zwiedzić wszystkie zabytki Paryża. Cóż więc zrobić, jeśli ktoś jest bardzo zdecydowany na to, aby dogłębnie poznać to miasto? Odpowiedź jest prosta – można znaleźć tutaj pracę i korzystając z bliskości zabytków, systematycznie zwiedzać je jeden po drugim. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce praca Francja i już można przebierać w ofertach. Choć z pozoru może się to wydać dziwne, jest to naprawdę dobre rozwiązanie, które i pozwoli nam osiągnąć zamierzony cel, i jednocześnie nie wydać na niego zbyt wiele pieniędzy.