Jak wybrać lampę nad stół w jadalni?

Mówią, że kuchnia jest sercem nowoczesnego domu, ale dla tych, którzy lubią spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną, jadalnia dzieli się tym tytułem – szczególnie w okresie świątecznym.

Natomiast do stworzenia przyjemnego nastroju w tym wnętrzu niezbędne są eleganckie lampy nad stół. Bowiem w przeciwieństwie do kuchni, która powinna być jasna i przestronna, jadalnia może być bardziej nastrojowa, a Twój wybór oświetlenia nadaje temu ton. Najczęściej, jadalnia jest mniejszą przestrzenią, więc lampy nad stół mogą być jej centralnym elementem.

Twój stół musi być trwały, krzesła muszą być wygodne, ale jeśli interesujesz się lampami nad stół – ta opcja może być bardziej ryzykowna, ponieważ nikt jej nie dotyka, nikt nie rozlewa nad nią zupy i tak dalej. To idealna okazja, aby do tego miejsca wybrać element, który tworzy nastrój. Oczywiście chodzi nie tylko o lampy nad stół – ale też kinkiety ścienne, oświetlenie podłogowe, a nawet świece. Czytaj dalej, aby wiedzieć więcej.

Jakie lampy nad stół są najmodniejsze?

Projektanci wnętrz lubią ostatnio stawiać na wielokolorowy żyrandol, który zapewnia równomierną dystrybucję światła na stole w jadalni, łączy ludzi siedzących pod nim i eliminuje nieprzyjemne ciemne plamy. Wielokrotne przyciemniane szklane kule w takich lampach nad stołem tworzą świetną atmosferę. Kandelabrowe żarówki w metalowej ramie, które również cieszą się dzisiaj ogromną popularnością – stworzą czystą, prostą konstrukcję, która unosi się nad stołem.

Pamiętaj, że kształt wybranej przez Ciebie lampy przede wszystkim zależy od architektury i wystroju przestrzeni np. jeśli masz mały okrągły stół – okrągły żyrandol to świetny pomysł, ponieważ przypomina kształt stołu.

Odpowiednio ustaw swoje oświetlenie

Aby uzyskać najlepszą jakość światła na stole, światło powinno być zainstalowane w odpowiedniej odległości od dolnej części urządzenia do górnej części stołu. W pokoju o podwójnej wysokości lub w przypadkach, gdy znajdujesz się w większej przestrzeni architektonicznej, możesz zwiększyć tą klasyczną odległość.