Jak uspokoić niemowlaka – sprawdzone sposoby doświadczonej mamy

Nowy członek rodziny to wielkie szczęście dla wszystkich wokoło. To również często nieprzespane noce. Dla maluszka liczy się wtedy bliskość rodzica, aby go utulił do snu. Dla niemowlaka równie ważne są drzemki w ciągu dnia. Ale co w sytuacji, kiedy dziecko jest niespokojne? Jednym ze sprawdzonych sposobów na uspokojenie takiego maluszka jest otulenie go z pomocą miękkiego i cieplutkiego kocyka dla niemowlaka. Poznaj bliżej to akcesorium, aby wybrać najlepsze dla swojej pociechy.

Kocyk dla niemowląt obowiązkowym akcesorium wyprawki dla niemowlaka

Kocyk dla niemowlaka jest nieodłącznym elementem wyprawki dla niemowlaka. Różnorodność wzorów i kolorów sprawi, że na pewno znajdziesz ten odpowiedni, który będzie spełniał wszystkie postawione przed nim wymagania. A sprawdzi się w wielu miejscach i sytuacjach. Jest to świetne akcesorium do łóżeczka czy do wózka. Może służyć również jako mata, aby maluszek nie leżał czy bawił się bezpośrednio na podłodze. Mix wzorów i kolorów sprawi, że na pewno znajdziesz taki, który będzie równocześnie spełniał swoje zadanie oraz będzie również przyciągał uwagę maluszka. Możesz wybierać spośród tych o delikatnych pastelowych kolorach, po takie, które są udekorowane różnego rodzaju obrazkami.

Kocyk dla niemowlaka – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Rodzice stawiają bezpieczeństwo swoich pociech na pierwszym miejscu. Materiał, z którego kocyk dla niemowlaka jest wykonany, powinien posiadać odpowiednie certyfikaty. Jednym z nich jest certyfikat Oeko-Tex, który daje gwarancję, że do jego wyprodukowania nie zostały użyte szkodliwe substancje. Mamy wtedy pewność, że wybrane akcesorium zostało wykonane z najwyższą starannością, a jakość użytych tkanin jest zgodna z europejskimi normami. Skóra dziecka jest bardzo delikatna i skłonna do podrażnień, dlatego warto wybrać taki kocyk, który będzie miły i przyjazny dla niej.

Jaki jest najlepszy materiał na kocyk dla niemowlaka?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od jego rodzaju i zastosowania. Inny produkt sprawdzi się w okresie zimowym, a inny będzie odpowiedni w ciepłe letnie dni. Poznaj najczęstsze tkaniny, z których wykonuje się kocyki dla niemowląt. Należą do nich m.in.:

  • bawełna – jest bardzo delikatna, zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Nie powoduje podrażnień. Zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, przez co pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę ciała dziecka podczas snu.
  • bambus – idealnie się sprawdzi dla dziecka, które ma tendencje do podrażnień, ponieważ ma właściwości antyalergiczne. Dobrze chłonie nieprzyjemne zapachy, a skórę chroni przed wilgocią.
  • wełna merino – idealnie sprawdzi się na zimę. Jest bardzo ciepła, a zarazem miękka i przyjemna w dotyku. Wełna jest materiałem naturalnym, który dobrze przepuszcza powietrze.