Power Band – jak wybrać?

Gumy do ćwiczeń typu Power Band są gumami wykonanymi w pełni z lateksu. Można je z powodzeniem stosować zarówno w treningu ogólnorozwojowym, wzmacniającym jak i w celu wspomagania podstawowych ćwiczeń na innych przyrządach, np. w trakcie podciągania na drążku. Jak wybrać odpowiednią gumę Power Band dla siebie?

Dla kogo przeznaczony jest trening z gumami Power Band?

Gumy oporowe Power Band są wszechstronne i nie kosztują zbyt dużo, a do tego zajmują niewiele miejsca – to doskonały dodatek do każdego treningu w domowym zaciszu i nie tylko. Również w przypadku osób, które preferują treningi na świeżym powietrzu lub w klubie sportowym, mogą skorzystać z przyboru, jakim są taśmy oporowe Power Band. Gumy te pomogą powrócić do formy, pomogą zrzucić zbędne kilogramy, ujędrnią ciało oraz pozwolą powrócić do sprawności po przebytej kontuzji lub operacji. Jest to przyrząd treningowy zalecany dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania.

Czym sugerować się w trakcie zakupu gum oporowych Power Band?

Najistotniejszą sprawą w trakcie doboru gum powinien być ich opór. Jest on zależny przede wszystkim od grubości i szerokości. Im guma jest grubsza/szersza, tym trudniejsze jest jej naciągnięcie. Dla łatwiejszego rozróżnienia gumy o różnych oporach wykonuje się je w różnych kolorach, jednak wbrew panującym opinią kolor nie ma żadnego wpływu na opór Power Band.

Bardzo ważną kwestią w trakcie doboru gum treningowych Power Band jest jakość zastosowanego lateksu. Jedynie gumy wykonane z dobrego jakościowo lateksu, bez domieszek zwykłej gumy, zapewniają trwałość oraz utrzymanie odpowiedniego oporu niezależnie od ilości przebytych treningów. Dobrej jakości Power Band w swoim składzie zawiera jedynie najwyższej jakości lateks, dzięki czemu ich zakup wiąże się z pewnością utrzymania odpowiednich parametrów niezależnie od intensywności ich wykorzystywania.

Gumy treningowe Power Band – jak dobrać właściwy opór?

Opór Power Band powinien być dostosowany do danego ćwiczenia. Im większy opór, tym trudniej będzie nam naciągnąć gumę, tym samym powodując, że konkretne ćwiczenie będzie trudniejsze do wykonania. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku wykorzystania gum Power Band w celu zredukowania swojego ciężaru np. w trakcie podciągania na drążku. W tym przypadku im większy jest opór, tym łatwiejsze stanie się wykonanie serii podciągania.