Cena to nie wszystko. Przy zakupie auta zwróć uwagę na wyposażenie

Przy zakupie samochodu w salonie najczęściej szukamy najkorzystniejszych opcji: promocji, zniżek czy  upustów. Licząc każdą złotówkę nie bierzemy pod uwagę wartości dodanych – okazuje się, że płacąc trochę więcej, możemy dostać wyposażenie i akcesoria samochodowe o sporej wartości. Dodajmy, że większość z nich najczęściej okazuje się bardzo przydatna.

Bagażnik rowerowy za 20 proc. swojej wartości? Oczywiście nie przyda się komuś, kto nie zamierza uprawiać aktywnej turystyki na większą odległość, ale w dobie internetu nie będzie problemem umieszczenie ogłoszenia na którymś z popularnych serwisów i sprzedaż ze sporym zyskiem. Chyba że właśnie odkryjemy w sobie żyłkę do odwiedzania kempingów i przemieszczania się przy pomocy dwóch kółek. Podobnie rzecz przedstawia się z kufrem na dach czy uchwytem na narty. To sprzęt chodliwy – zawsze znajdzie się właściciel marki, do której dedykowany jest sprzęt z salonu. Dobre firmy, jak Subaru, Mazda czy Toyota, produkują akcesoria poszukiwane także na rynku wtórnym.

Możesz na tym zyskać. Trzeba jedynie orientować się w cenach

Cztery felgi aluminiowe z oponami zimowymi za mniej niż 2 tys. zł? Koło takiej gratki nie można przejść obojętnie, a już na pewno można ją wliczać do transakcji po stronie zysków. Wymiana kół jest szybsza, nie zużywa obręczy i sprawia, że w wersji zimowej auto nie prezentuje się gorzej niż latem. Jeśli sprzedawca w salonie zechce nam włożyć jeszcze do bagażnika komplet gumowych dywaników, które pozwolą podczas jesiennej i zimowej aury zadbać o elegancką wersję wykładziny z weluru, możemy śmiało decydować się na taki deal.

Porządne marki nie próbują wykorzystywać sytuacji

Co ważne, o dodatkach warto rozmawiać już po ustaleniu ceny auta. W dobrych salonach, np. Subaru akcesoria są opisane jako integralna część wyposażenia lub dodatek. Informacja o tym, co wchodzi w skład oferty, a co możemy otrzymać w opcji, trafia do klienta przed rozpoczęciem sprzedaży. Dopiero wtedy warto podjąć negocjacje – dealerzy mają wiele możliwości wzbogacenia sprzedawanego egzemplarza. Jeśli pracownik salonu sam proponuje nam kolejne dodatki i wcale nie ma chęci zejść z ceny, możemy zwyczajnie z nich zrezygnować.

Jeśli nie zdecydujesz się w salonie Subaru akcesoria wciąż będą na ciebie czekać

To do nas należy decyzja. najlepiej przed wizytą w salonie zorientować się, jakie są ceny firmowego osprzętu. Zazwyczaj posiada on dwie zalety: jest bardzo wysokiej jakości i świetnie pasuje do auta, zarówno stylistycznie, jak i konstrukcyjnie. Jednak warto porównać cenniki i jeśli trzeba, poszukać okazji w Internecie. Najlepiej wpisać w okno wyszukiwarki np. „Subaru akcesoria”, koniecznie podając wybraną markę samochodu – możemy w ten sposób trafić na aktualne promocje i znaleźć najlepszą okazję na upatrzony dodatek. Może okazać się nawet, że ktoś właśnie sprzedaje go po atrakcyjnej cenie, ponieważ otrzymał na niego atrakcyjny upust podczas kupna samochodu w salonie…