Czy sufit w salonie musi być nudny?

żyrandole nowoczesne

Przy pomocy odpowiedniego oświetlenia można udekorować każde mieszkanie czy dom. Żyrandole nowoczesne znajdują się w ścisłej czołówce wybieranych dekoracji sufitowych, ale dlaczego? Można je dopasować do każdego stylu i jednocześnie stanowią dodatek zwracający uwagę domowników i odwiedzających.

Ciekawy sufit – to prostsze niż myślisz

Żyrandole nowoczesne cieszą się największą popularnością wśród współczesnych użytkowników. Jest to związane zarówno z chęcią uzyskania właściwie oświetlonego pomieszczenia, jak i również niezwykłej atrakcyjności wybieranych modeli. Najwięcej uwagi warto poświęcić kompletom, w skład których wchodzą żyrandole nowoczesne oraz kinkiety i lampki stojące. Wprowadzą one element spójności we wnętrzu i jednocześnie zaoferują duże pole do popisu w trakcie urządzania wybranych pokoi. Mają jeden wspólny element – na przykład taki sam klosz, albo kolor, dzięki czemu ozdabiają zarówno sufit, jak i ściany.

Jakie żyrandole nowoczesne najbardziej przypadły do gustu użytkowników?

Żyrandole nowoczesne wykonane przy pomocy kryształów i szkła to modele eleganckie oraz klasyczne, które sprawiają, że całe pomieszczenie wygląda luksusowo i bardzo atrakcyjnie. Warto zastosować je w stylu dekoratorskim. Z kolei żyrandole abażurowe łączą w sobie zarówno elegancję, jak i również nowoczesność. Delikatnie rozproszone światło sprawia, że domownicy uzyskują ciepłą i przyjemną atmosferę. Żyrandole posiadające drewniane dodatki (zarówno naturalne, jak i barwione) prezentują się doskonale w klasycznych pomieszczeniach oraz w miejscach, gdzie dostępnej jest dużo wolnej przestrzeni. Najczęściej można je znaleźć w mieszkaniach i domach urządzonych w stylu loftowym, albo skandynawskim. Żyrandole nowoczesne plastikowe wybiera się często do łazienki bądź kuchni, gdyż nie szkodzą im charakterystyczne dla tych pomieszczeń warunki. Łatwo zetrzeć z nich zabrudzenia, plamy oraz tłuste zabrudzenia wydobywające się z garnków w trakcie gotowania potraw. W ostatnich czasach na popularności zyskały żyrandole ledowe – do ich produkcji stosuje się różne materiały i kształty, dzięki czemu doskonale prezentują się zarówno w klasycznych, jak i również bardziej współczesnych wnętrzach.