Hemorigen – właściwości, działanie i dawkowanie

Kid hurts his leg after falling off his bicycle. Child is learning to ride a bike. Boy in the street ground with a knee injury screaming after falling off to his bicycle.

Hemorigen jest popularnym suplementem cechującym się wspomagającym działaniem w leczeniu siniaków, stłuczeń oraz zalecanym do stosowania podczas obfitych menstruacji. Jego receptura oparta jest o substancję aktywną, a mianowicie konyzę kanadyjską. Jeki ma wpływ na organizm oraz jak dawkować ten suplement?

 

Hemorigen -skład i pochodzenie substancji aktywnej

Konyza kanadyjska, zwana również przymiotnem kanadyjskim jest pospolitą rośliną, naturalnie występującym również na terenach Polski. Za główne miejsce jego pochodzenia uważa się Amerykę Północną. Surowcem konyzy kanadyjskiej jest korzeń, pozyskiwany w czasie kwitnienia i owocowania. Po raz pierwszy naukowcy zainteresowali się medycznym zastosowaniem przymiotna kanadyjskiego pod koniec XIX wieku. Z początku był on wykorzystywany do leczenia biegunek różnego pochodzenia, a także w przypadku wystąpienia czerwonki. Po czasie zauważono również działanie ziela w leczeniu chorób dotyczących krwawienia dróg oddechowych i moczowych, płuc oraz krwawień macicznych. Obecnie wykorzystywany jest zarówno wyciąg z korzeni konyzy jak i z jej liści.

 

Hemorigen – spektrum działania i zastosowanie

Hemorigen cechuje się obecnością substancji odpowiedzialnych za wspieranie właściwej krzepliwości krwi, a jego kompleksowy skład  rekomendowany jest dla kobiet podczas miesiączki. Tasznik pospolity posiada właściwości łagodzące objawy menstruacji, natomiast wyciąg z krawnika pospolitego i z ziela przymiotna wspomaga prawidłową funkcję naczyń krwionośnych. Obecne w Hemorigenie żelazo posiada działanie wspierające produkcję czerwonych krwinek oraz hemoglobiny, natomiast witamina C zwiększa przyswajalność żelaza oraz warunkuje prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Głównym celem zastosowania hemorigenu jest uzupełnienie diety, zapewniające właściwe funkcjonowanie układu krwionośnego.  Zalecany jest dla osób posiadających problemy z krzepliwością krwi oraz leczącym siniaki i drobne stłuczenia. Jego skład łagodzi objawy menstruacji, a także redukuje obfite krwawienia podczas okresu.

 

Hemorigen – dawkowanie i przeciwwskazania

Producent sugeruje zastosowanie jednej tabletki dwa razy dziennie przez osoby dorosłe. Suplement nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Hemorigen nie jest przeznaczony dla osób cierpiących na chorobę zakrzepową żył oraz chorujących na zakrzepicę. Osoby z przewlekłą niewydolnością żylną oraz posiadające żylaki powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Nie jest on zalecany w przypadku wystąpienia nadwrażliwości na jakikolwiek jego składnik. Kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz starające się o dziecko nie powinny stosować tego suplementu diety. Ponadto Hemorigen nie powinien być łączony z alkoholem.