Jaka tkanina do szycia odzieży całorocznej?

Wybór tkanin oraz dzianin do szycia jest duży. Pożądane są materiały, które dobrze się układają, nie sprawiają problemu podczas szycia oraz dobrze się prezentują. Jaką tkaninę więc wybrać do szycia odzieży całorocznej?

Dresówka – czym się wyróżnia?

Jest to popularna dzianina do szycia odzieży całorocznej. Wyróżnia się tym, że na jednej stronie ma splot nitek, które wyglądają jak pętelki. Jest to materiał miękki oraz niezwykle przyjemny w dotyku. Dresówka to materiał wytrzymały, który dobrze się prezentuje nawet po wielu praniach. Co więcej, doskonale dopasowuje się do ciała i nie ma tendencji do wypychania. Dzianina dresowa dostępna jest w różnej gramaturze oraz pięknych wzorach i kolorach, co daję nam szerokie możliwości i pomaga uzyskać wspaniałe efekty. Jej niezaprzeczalną cechą charakterystyczną jest również wygoda oraz komfort noszenia.

Dresówka – zalety odzieży z dzianiny dresowej

Modna i uniwersalna dresówka jest chętnie wybierana do szycia odzieży całorocznej. Jej zaletą jest to, że jest miła i przyjemna w dotyku. Dzianina dresowa jest też łatwa w utrzymaniu — nie gniecie się, więc nie wymaga prasowania. Co więcej, możemy prać ją w każdej temperaturze i jest odporna na zabrudzenia. Jest to dzianina w pełni naturalna, ale często stosuje się do niej domieszki włókien elastycznych, dzięki czemu ubranie jest bardziej sprężyste. Jej zaletą jest również wytrzymałość oraz przepuszczalność powietrza, co jest doceniane szczególnie latem.

Co można uszyć z dresówki? – Nie tylko na sportowo

Chociaż dzianina ta kojarzy nam się głównie z odzieżą sportową, ma ona dużo szersze zastosowanie. Z powodzeniem uszyjemy z niej przyjemne w dotyku bluzy oraz spodnie dresowe, ale też niebanalne czapki oraz rękawiczki. Dzianina dresowa znajduje też zastosowanie w produkcji eleganckiej odzieży. Głównie są to wygodne i modne sukienki, które stanowią alternatywę dla luźnych spodni oraz uniwersalne marynarki. Ubrania te pomogą nam stworzyć stylizacje idealne do pracy, na spotkania biznesowe czy elegancką kolację.