Książki motywacyjne, czyli gdzie znaleźć swoją motywację?

Najlepszym i najbardziej wartościowym i rzetelnym źródłem wiedzy są książki. Obejmują one wiadomości z każdej możliwej dziedziny, którą można opisać. Na rynku można spotkać również te, których zadaniem jest pobudzenie do działania – są nimi książki motywacyjne.  Poniżej przedstawione zostały trzy wybrane tytuły wraz z krótkim ich opisem, które są doskonałym przykładem książek motywujących do działania.

 

Sekret Rhonda Byrne

Jest to książka, która stanowi idealny wstęp do świata rozwoju osobistego, afirmacji, motywacji itp. Fragmenty sekretu są obecne w ustnie przekazywanych opowieściach, filozofiach, religiach i literaturze. Złożenie wszystkich kawałków Sekretu w jedną całość zapoczątkowało niesamowitą rewolucję, która jest zdolna zmienić życie niemal każdego, kto po nią sięgnął. Ta książka po wdrożeniu jej wartości w życie, pomaga zyskać pieniądze oraz szczęście przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia i przyjaźni dla wszystkich. Zawarte są w nim mądrości współczesnych nauczycieli – kobiet i mężczyzn, którzy osiągnęli sukces dzięki wartością zawartym w tej książce: zwalczyli życiowe przeszkody, przezwyciężyli nieuleczalne dolegliwości oraz osiągnęli to, co dla wielu wydaje się być niemożliwe.

 

Magnetyzm serca Ruediger Schache

Głównym mottem tej książki jest stwierdzenie, że wszystko co miało miejsce do tej pory w życiu, nie było działaniem przypadku. Wszystko miało miejsce za sprawą wewnętrznej siły, którą każdy człowiek posiada i która zadecydowała o tym, jakie powiązania zostały stworzone oraz jak się rozwijały. Nie ma tutaj mowy, iż coś stało się w wyniku działania ślepego losu. Owa siła generowała wszystkie zdarzenia, zarówno te złe, jak i dobre. Jest ona potężnym magnesem, który przyciąga nie tylko ludzi, ale i uczucia, pieniądze, jak i wypadki, nieszczęścia i katastrofy.  „Magnetyzm serca” to książka, która może pomóc nauczyć się posługiwać ową siłą w mądry, racjonalny oraz celowy  sposób. Dzięki poznaniu dziesięciu tajemnic magnesu własnego serca, umożliwione zostaje doświadczenie większej ilości miłości – zarówno tej do samego siebie, jak i do własnego życia i innych.

 

Pełnia życia Agnieszka Maciąg

Czytając tę książkę  motywacyjną można dostrzec, iż życie jest podróżą, która jest pełna lepszych i gorszych chwil, a także niespodziewanych zwrotów akcji. Historia życia głównej bohaterki wygląda jak spełnianie marzeń o sukcesie wielu współczesnych kobiet. Mimo zewnętrznego szczęścia główna postać ciągle czuje niedosyt i wewnętrzny ból, który z biegiem czasu narasta. W książce opisane jest jak w takiej sytuacji odnaleźć szczęście i pokochać swoją duszę.