Jak Twoja firma wygląda w sieci – wszystko o stronach

Ciągle słyszymy, że musimy zainwestować w tworzenie stron internetowych, ponieważ bez tego nasza firma po prostu nie może funkcjonować. Jednak ostatecznie decydujemy się na serwis stworzony na zlecenie przez freelancera, którego ogłoszenie znaleźliśmy w Internecie (właściwie w ogóle nie interesuje nas jego doświadczenie, a do podjęcia decyzji o nawiązaniu współpracy zachęca nas cena) lub sami decydujemy się pobawić w programistów, a dla przyszłej strony ściągamy gotowy projekt graficzny z Internetu.

Najważniejszy jest profesjonalny wykonawca

Niestety „bylejakość” nie jest modna, a jeżeli mamy robić coś bez przykładania się do tego, a jedynie po to, żeby to mieć, w ogóle nie warto niczego zaczynać. Dokładnie to samo jest w przypadku stron internetowych. Kiedy już inwestujemy w tworzenie stron www musimy dokonać świadomego i dobrego wyboru. Inaczej może okazać się, że zamiast zachęcić do nas ludzi, efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Szukaj dobrych stron www

Nie wpadajmy w panikę, a po prostu zorientujmy się w wirtualnej rzeczywistości zanim podpiszemy umowę z wykonawcą strony i zainwestujemy jakiekolwiek pieniądze w przyszłą stronę internetową. Po pierwsze, spróbujmy poszukać stron, które uważamy za dobre w sieci i na których odnalezienie wszystkiego jest łatwe. Jeżeli strona wygląda ciekawie i działa w taki sposób, że nie mamy problemu z poruszaniem się po niej, sprawdźmy, kto jest jej wykonawcą. Na stronie głównej znajdziemy w prawym, dolnym rogu (najczęściej) „podpis” wykonawcy strony, czyli firmy, która ją stworzyła.

Lub szukaj w sieci

Jest to oczywiście jeden ze sposobów na znalezienie wykonawcy strony. Możemy również poszukać w Internecie informacji o firmach wykonujących profesjonalne tworzenie strony internetowej poprzez wyszukiwarki internetowe i zajrzeć do ich portfolio, a także sprawdzić, jakie opinie wystawiają im klienci (na forach internetowych oraz na stronie firmowej w zakładce „referencje”). Wizytówką firmy, która zajmuje się wykonywaniem projektów internetowych, jest oczywiście również jej witryna. Strona internetowa firmy informatycznej po prostu musi być bardzo dobra!

Inwestuj z głową

Jasne, że większość z nas myśląc o inwestycjach, jakie podejmujemy, niezależnie od tego, czy robimy to w swoim prywatnymi imieniu, czy w imieniu firmy, nie może powiedzieć sobie po prostu „pieniądze nie grają roli”. Pieniądze mają duże znaczenie przy wyborze wykonawcy, ale jeżeli na serwis internetowy mamy niewielki budżet, nie możemy spodziewać się, że otrzymamy bardzo zaawansowany portal z masą funkcjonalności.

Nie wierz w zbyt atrakcyjne oferty

Jeżeli ktoś obiecuje nam super zaawansowaną stronę za kilkaset złotych, nie spodziewajmy się, że podbijemy z nią rynek internetowy. Stworzenie indywidualnego projektu graficznego to spory wkład pracy, nie wspominając o funkcjonalnościach, hostingu, domenie i wdrożeniu strony do Internetu. Wszystkie etapy, które składają się na tworzenie strony internetowej wymagają pracy, a także umiejętności różnych specjalistów. Jeżeli chcemy, aby nasza strona internetowa była profesjonalnie przygotowana, nie wymagajmy, że profesjonaliści będą dla nas pracować praktycznie za darmo. Wykonanie strony profesjonalnej to czas, a także wiedza i umiejętności specjalistów.