Kosmetyki Clarena – witamina U

top view of makeup cosmetics set

Lecznicze właściwości witaminy U z początku były wykorzystywane nieświadomie. Zawarta w liściach kapusty odnalazła wielokierunkowe zastosowanie w medycynie ludowej. Dopiero po niemal 50 latach badań, opracowano jej obecną formę, która jest stosowana w medycynie i farmakologii. Jaką rolę pełni ta witamina?

 

Trzykrotne przyspieszenie regeneracji skóry

W XXI wieku zastosowanie witaminy U jako składnika kosmetyków zrewolucjonizowało kosmetologię. Pierwszą firmą w Europie wykorzystującą ten składnik w swoich produktach do cery wrażliwej jest Clarena.  Wyróżniono trzy strony oddziaływania tej niezwykłej witaminy:

  • Ulga na początku zauważono, iż witamina U daje przede wszystkim uczucie ulgi. W związku z powyższym, znalazła ona zastosowanie m.in. w przypadkach owrzodzenia czy też w stanach zapalnych. Już setki lat temu w medycynie ludowej używano okładów z liści świeżej kapusty na m.in. obrzęki, trudno gojące się rany, wrzody, siniaki oraz na oparzenia i ukąszenia owadów. Ponadto owe okłady okazały się pomocne w przypadku  łagodzenia bóli stawów i zapalenia żył, a także zapalenia piersi u kobiet karmiących. Picie soku z kapusty działa kojąco na zmiany zapalne w układzie pokarmowym oraz leczy podrażnienia żołądka.

Witamina U jest substancją chemiczną zwaną Methylmethionine sulfonium (L-metylo-metionino-sulfonian). Po raz pierwszy wyizolowano ją z liści surowej kapusty w1966 roku. Udowodniono wówczas jej działanie przeciwzapalne, przeciwhistaminowe oraz wspierające leczenie wrzodów żołądka. Liczne badania wykazały, iż Methylmethionine sulfonium wspomaga również gojenie się uszkodzeń skóry oraz przyczynia się do odbudowy naskórka.

 

  • Urodawitamina U skutecznie zapobiega starzeniu się skóry oraz usuwa jego skutki. Na podstawie badań naukowców z wydziału dermatologii Uniwersytetu w Seulu, udowodniono, iż Methylmethionine sulfonium stosowany zewnętrznie trzykrotnie przyspiesza tempo regeneracji uszkodzonej skóry. Ponadto potwierdzili oni jej działanie przeciwzapalne, ułatwiające gojenie się ran i oprzeń oraz łagodzący wpływ na podrażnienia. Witamina U jest doskonałą formą kuracji w przypadku skóry dojrzałej, mocno przesuszonej, nadmiernie napiętej i spierzchniętej i zniszczonej słońcem.

 

  • Urlopkosmetyki zawierające witaminę U w swoim składzie mogą być traktowane jako pierwsza pomoc przy podrażnieniu i nadmiernym opalaniu, a także jako sposób na utrzymanie opalenizny przez dłuższy czas.