Opole: podróże miejskie

Zwiedzanie miasta taksówką? Brzmi jak egzotyczny pomysł rodem z amerykańskich filmów? Wcale nie musi tak być. Czy taxi to dobry pomysł, a jeśli tak, to co warto zobaczyć w Opolu i czym to miasto może zachwycić osobę spoza województwa opolskiego?

Opole: serce województwa o pięknym krajobrazie i ciekawych zabytkach, czyli polska Wenecja

Polska Wenecja? Mimo że brzmi to mało prawdopodobnie, to właśnie tak jest. Opole jest nazywane polską Wenecją głównie ze względu na kanał Młynówka, który robi niesamowite wrażenie zwłaszcza nocą. Samo Opole jest niesamowicie zróżnicowane; przez Opole przepływa np. druga co do wielkości rzeka w Polsce, czyli Odra, a samo miasto jest położone na nizinie. Na terenie Opola znajdują się także niewielkie, ale niezwykle urokliwe zbiorniki wodne, a także kanał Ulgi. Co ciekawe, tak zróżnicowany krajobraz korzystnie wpływa także na populację zwierząt – na terenie samego miasta (co jest dość rzadkie) możemy spotkać przeróżne gatunki, m.in. ptactwa wodnego. Tym samym Opole wyłamuje się ze stereotypu dużego miasta położonego na południu Polski – przyciąga spokojem i bliskością natury.

Gdzie warto pojechać taxi Opole?

Gdzie warto pojechać taksówką, jeśli zdecydujemy się odwiedzić Opole? Obowiązkowym punktem jest Rynek Starego Miasta. Opole spodoba się fanom architektury, a zwłaszcza architektury sakralnej – w mieście znajduje się pełno pięknych, zabytkowych kościołów o strzelistych wieżach (wyjątkowo urokliwa jest m.in. Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Świętego). Warta zobaczenia jest również Wieża Piastowska (razem zresztą z całym Zamkiem Piastowskim), pozostałości murów obronnych czy stara synagoga. Warto zajrzeć także na Plac Wolności czy Most Groszowy. Miłośnicy zwierząt z radością odwiedzą natomiast ogród zoologiczny w Opolu, które jest jednym z dwóch ogrodów polskich, w których są eksponowane goryle. Taxi Opole powinno bez problemu dowieźć zainteresowane osoby w każde z tych miejsc; ponadto taksówkarze często sami polecają turystom miejsce warte odwiedzenia, a niektórzy są nawet skłonni do opowiedzenia legend miejskich. Z tego względu zwiedzanie miasta taksówką może okazać się strzałem w dziesiątkę.