Przede wszystkim płaski brzuch

Godzinami gapisz się w wymodelowane sylwetki swoich idoli. Zdajesz sobie sprawę z tego, że nigdy nie uda ci się osiągnąć tego co oni.

Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że trochę się postarasz. Jeśli nie masz wystarczającej motywacji do treningów i każda próba kończy się kompletnym niepowodzeniem, to zaproś do pomocy swoją przyjaciółkę. W grupie zawsze raźniej, a ponadto możecie motywować się wzajemnie. Jeśli jednej z was zabraknie już chęci i siły, to druga może dopingować was do dalszej pracy. Efekty z pewnością będą nadzwyczajne i przyjdą po kilku tygodniach.

Nastolatki często nie są mile widziane na siłowni, dlatego warto ćwiczyć w domu. W Internecie można znaleźć całą masę różnych ćwiczeń, które z powodzeniem i bez trudu możecie wykonywać w swoim pokoju.

Najlepszym i najskuteczniejszym ćwiczeniem, które dodatkowo można wykonywać nawet samodzielnie są brzuszki. Wystarczy płasko położyć się na podłodze, ugiąć nogi w kolanach, a stopy wsunąć pod łóżko. Dzięki takiemu ułożeniu będziemy w stanie łatwiej wykonywać nasze brzuszki. Każdy trener podkreśla, że ważna jest przede wszystkim systematyczność. Z treningami nie można jednakże przesadzać. Mało kto wie, że wystarczają już tylko trzy do czterech dni treningów z odpowiednimi przerwami, by po miesiącu założyć bikini na basenie.

Doskonała kondycja fizyczna i świetna sylwetka to nie jednorazowa inwestycja i działanie. Żeby efekty utrzymywały się przez dłuższy czas, to koniecznie musimy być konsekwentni w tym co robimy. Trzy dni treningów można z powodzeniem zastąpić aerobikiem, pilatesem, czy nawet joggingiem. Kluby fitness możemy znaleźć w każdym mieście. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla nas. Czasami w niektórych z nich organizowane są zajęcia dla młodzieży. Trenerzy dostosowują na nich program zajęć właśnie dla nich.

Płaski brzuch można osiągnąć nie tylko poprzez wyczerpujące ćwiczenia fizyczne. Doskonałe efekty daje taniec. Tak, wzrok was nie myli. Chodzi o taniec. Oczywiście taniec towarzyski również może doskonale wysmuklić naszą sylwetkę, jeśli jednakże macie lekką nadwagę i chcecie się pozbyć zbędnych kilogramów, to doskonałym rozwiązaniem będzie hip hop. To co nauczycie się na zajęciach, możecie wykorzystać później na dyskotece lub w klubie. Każdy z pewnością będzie wam zazdrościł.

Nagrodą za poniesiony wysiłek, wylane morze potu i godziny spędzone na ćwiczeniach będzie założenie o rozmiar lub dwa mniejszych dżinsów, obciślejszej bluzeczki podkreślającej wasze atuty oraz co ważniejsze świetne samopoczucie. Nie będzie stanowił dla was problemu pieszy powrót do domu ze szkoły, założenie stroju kąpielowego na basenie, czy przebieranie się na lekcję wychowania fizycznego. Takie sytuacje będą doskonałą okazją by zaprezentować swój nowy wizerunek i pochwalić się nim przed koleżankami.

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego aniżeli zazdrosne spojrzenia twoich koleżanek.

Płaski brzuch to także większa pewność siebie. Nie ma sensu się głodzić, gdyż to nic dobrego nam nie przyniesie. Ważna jest całkowita zmiana stylu życia, ale zmiana uwzględniająca nasze dobro. Zacznij najpierw małymi kroczkami, a stopniowo dojdziesz do celu.