Wszystko o soczewkach jednodniowych

Na rynku produktów związanych z okulistyką od lat obecne są soczewki kontaktowe, które zrewolucjonizowały świat. Osoby posiadające wadę wzroku, która wymaga zastosowania jakiś środków nie są już zmuszone do noszenia okularów. Mają bowiem świetną alternatywę w postaci soczewek, które nie wpływają na zmianę wyglądu i samopoczucia. Jak można zauważyć na aptecznych półkach asortyment soczewek jest naprawdę spory, a wybór bardzo szeroki. Oprócz soczewek kilkudniowych czy też miesięcznych dostępne są także soczewki jednodniowe. Jak sama nazwa wskazuje są one przeznaczone do dziennego stosowania. Jest to ciekawe lecz dość nietypowe rozwiązanie, dlatego też właśnie na nich skupiono się w poniższym tekście.

Czym charakteryzują się soczewki jednodniowe?

Soczewki jednorazowe czyli jednodniowe stosowane powinny być stosowane w ciągu jednego dnia, a następnie wyrzucane. Ich celem jest zapewnienie jak najlepszego komfortu i wygody każdemu użytkownikowi. Cechą charakterystyczną takich soczewek jest to, że są one idealnie dopasowane do ludzkiego oka. Lepsze modele takich soczewek kontaktowych posiadają nawet liczne udogodnienia, które wpływają na poprawę komfortu użytkowania. W przypadku soczewek miesięcznych trzeba na przykład bardzo uważać na ich czystość i sterylność. Z kolei soczewki jednodniowe nie wymagają żadnych specjalistycznych zabiegów i higieny.

Soczewki jednodniowe – dla kogo?

Tak naprawdę soczewki jednodniowe skierowane są do każdego posiadacza wad wzroku. Jednak należy wspomnieć tu, że tego typu soczewki wymagają codziennej wymiany na nowe co może dla niektórych osób wydawać się uciążliwe. W rzeczywistości takie nie jest, gdyż wystarczy po prostu wyrzucić zużyte soczewki do kosza i następnego dnia zastąpić je nowymi. Takie rozwiązanie jest szczególnie zalecane osobom, które po kilku godzinach użytkowania soczewek odczuwają zmęczenie wzroku. Dodatkowo jest to doskonały pomysł na zastąpienie okularów na kilka godzin lub dni. Otóż jeżeli na co dzień dana osoba nosi okulary, a na daną okazję lub czas pragnie zastąpić je soczewkami może to zrobić bez inwestowania od razu w wersję miesięczną. Soczewki te są skierowane zatem do wszystkich kochających wygodę i swobodę.

Zalety stosowania soczewek jednodniowych soczewki jednodniowe posiadają wiele zalet czego przykładem mogą być:

• zmniejszone ryzyko infekcji
• brak konieczności stosowania płynów, pudełek
• większa swoboda

Podczas krótkiego czasu noszenia takich soczewek nie ma mowy o powstawaniu żadnych podrażnień, a także łzawieniu oka czy też przedostawaniu się zanieczyszczeń i drobnoustrojów.