Jaki śliniak wybrać dla dziecka?

Akcesoria dla dzieci w różnym przedziale wiekowym są oferowane przez wiele sklepów i aptek stąd też asortyment takich produktów jest dzisiaj naprawdę duży. Jednym z elementów, bez którego nie wyobrażają sobie życia rodzice maluchów jest śliniak. Zakup takiego produktu wydawać może się całkiem prosty, gdyż co może być skomplikowanego w wyborze śliniaczka? Jednak w rzeczywistości okazuje się, że nie zawsze jest tak łatwo. Otóż wszystko wynika z dużej różnorodności tego typu produktów. W poniższym tekście przedstawiono rodzaje śliniaków, ich właściwości oraz zalety.

Rodzaje śliniaków dla dzieci

Wśród oferowanych przez producentów śliniaków dziecięcych znaleźć można przeróżne warianty i modele. Każdy z nich posiada określone właściwości i wyróżnia się konkretnymi cechami. Najprostszy podział śliniaków to:

• śliniaki jednorazowe
• śliniaki silikonowe
• śliniaki plastikowe
• śliniaki tekstylne zmywalne

Jak widać podział został dokonany w oparciu o materiał z jakiego wykonano dany śliniak. Jednym z rodzajów jest śliniaczek jednorazowy, który jak nazwa wskazuje może być wykorzystywany raz, a następnie można go wyrzucić do śmieci. Jest to rozwiązanie dość wygodne jednak wymaga pewnych nakładów finansowych. Takie śliniaki sprzedawane są zazwyczaj w większych paczkach dzięki czemu można kupić od razu większe zapasy śliniaków. Innym wariantem śliniaka jest model silikonowy, który wykonany jest z wysokiej jakości silikonu. Taki śliniak nie jest może zbyt miękki w dotyku, ale posiada inne ważne cechy. Mianowicie umożliwia on sprawne czyszczenie, a nawet mycie w zmywarce co oznacza, że jest łatwy w użytkowaniu i nadaje się do wielokrotnego użytku.

Kolejny model to śliniak plastikowy, który przeznaczony jest do codziennego stosowania. Tak samo jak śliniaki silikonowe nadaje się on do wielokrotnego użytkowania. Wystarczy umyć śliniaczek pod wodą, a znów jest on czysty i gotowy do użycia. Równie ciekawe są śliniaki tekstylne, ale nie jednorazowe tylko zmywalne. Pokryte są one specjalną powłoką, która zapewnia szybkie i wygodne czyszczenie. Takie śliniaki można czasami prać w pralce.

Jaki śliniaczek jest najlepszy?

W zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie. Każdy model śliniaka posiada swoje wady oraz zalety, a do tego każdy rodzic i dziecko posiadają inne oczekiwania i wymagania. Stąd też najlepiej na własnej skórze wypróbować różne warianty by samodzielnie dokonać wyboru tego najlepszego. Z pewnością dla dzieci małe znaczenie ma materiał śliniaka, a o wiele ważniejszy jest kolor czy wizerunek.