Działanie i zastosowanie oleju kokosowego nierafinowanego

Zarówno w gastronomii jak i kosmetologii ogromne znaczenie i wpływ na jakość mają pozyskiwane z naturalnych roślin oleje. Jednym z nich jest olej kokosowy, który jak sama nazwa wskazuje pochodzi prosto z kokosa. W ostatnim czasie co raz częściej sięgamy po taki olej zastępując nim nie tylko inne kosmetyki, ale także produkty spożywcze. Otóż olej kokosowy nierafinowany jest doskonałą alternatywą dla oleju słonecznikowego czy też oliwy. W poniższym tekście przyjrzano się zatem z bliska właściwościom, działaniu, a także zastosowaniu tego wspaniałego oleju.

Zastosowanie oleju kokosowego

Oleje pochodzące z naturalnych roślin są nie tylko podstawą gotowania, ale także znajdują zastosowanie w kosmetologii. Różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne z udziałem olejków potrafią zdziałać niemalże cuda! Taki niepozorny olej kokosowy nierafinowany świetnie nadaje się do nawilżania skóry, włosów, a także wykorzystywany może być na wiele innych sposobów. Olej można wykorzystać do sporządzenia maseczki na twarz czy też odżywki do włosów. Jednocześnie olej ten służyć może jako doskonały produkt spożywczy, który można dowolnie dodawać do posiłków. Co ważne można go spożywać zarówno na zimno jak i ciepło co oznacza, że można używać go także do smażenia oraz pieczenia. Jest do świetna alternatywa dla innych gatunków olejów, które na co dzień spotykane są w naszych kuchniach.

Działanie oleju kokosowego

Olej kokosowy wyróżnia się na tle innych przede wszystkim ciekawym składem jak i naturalnym pochodzeniem. Nierafinowany olej pozyskiwany jest bowiem z ekologicznych upraw kokosów, a cała jego obróbka i proces produkcyjny nie wymagają stosowania żadnych dodatków chemicznych. Olej jest, więc w stu procentach naturalny i zdrowy. Co ważne olej kokosowy nierafinowany doskonale wpływa na zdrowie ludzkie i przynosi wiele korzyści. Przykładem może być:

• poprawa funkcjonowania mózgu
• idealne działanie nawilżające
• pomoc w spalaniu tłuszczu
• ogólny wpływ na poprawę zdrowia

Korzystny wpływ na organizm wynika przede wszystkim ze znakomitego składu oleju kokosowego. Otóż produkt ten bogaty jest w kwasy tłuszczowe, które mają zbawienny wpływ na zdrowie. Olej tłoczony na zimno zawiera między innymi kwas laurynowy oraz kaprylowy, a jednocześnie pozbawiony jest całkowicie wątpliwej jakości tłuszczów trans.