Prezent ślubny dla młodej pary – co najlepiej kupić?

Wybierając się na ślub i wesele do rodziny, czy znajomych, zawsze idziemy z czymś. Czy jednak zawsze trzeba dawać kopertę? Zaszalejmy i kupmy pomysłowy prezent!

Preferencje młodej pary

Przede wszystkim, wybierając się na ślub, zajrzyjmy do zaproszenia. W obecnych czasach, dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu unika się nietrafionych prezentów, jest napisanie w zaproszeniu, czego Młoda Para oczekuje, zamiast, na przykład, kwiatów. Jeśli w zaproszeniu znajdziemy wskazówkę, że na przykład, Młodzi chcą otrzymać wino, czy też słodycze, albo po prostu pieniądze możemy kierować się właśnie tą wskazówką i nie wychodzić przed szereg. Inaczej sprawa ma się w sytuacji, w której Młodzi zostawiają wolną rękę i nie wspominają o tym, czego oczekują. Wtedy z pewnością nie popełnimy gafy i kupienie im wyjątkowego prezentu będzie miłą odmianą. Kupowanie prezentu powinno być jednak bardzo przemyślanym krokiem i najlepiej jest zdecydować się na tę drogę, jeśli dobrze znamy Młodą Parę i wiemy, co lubi. Jeśli jesteśmy w delegacji, bądź zaproszono nas na ślub kogoś z dalszej rodziny, najlepiej i najbezpieczniej będzie dać pieniądze.

Pieniądze jako prezent

Choć w samym tytule mowa jest o prezencie, a prezent kojarzy się raczej z jakimś przedmiotem, to pieniądze podarowane w niebanalny sposób również mogą się sprawdzić. Inspiracje możemy znaleźć zarówno w internecie, jak i w kwiaciarni. Ciekawe podarowanie pieniędzy, to np. zwinięcie ich w bukiet „kwiatów”, albo włożenie ich do balonu. Można także z banknotów ułożyć napis. Oczywiście, nie musimy robić tego sami, liczy się gest. Jeśli chcemy, inspiracje czekają w internecie. Państwo młodzi z pewnością docenią inwencję twórczą i ucieszą się z tego, że zamiast dostać pieniądze w kopercie, razem z kolejną kartką, otrzymali tak wyjątkowo podarowane pieniądze, na przykład w ramce, czy balonie.

Zestawy garnków – hit czy gafa?

Zestawy garnków z pozoru mogą wydawać się średnim prezentem, ale w rzeczywistości, jeśli wiemy, że Młodzi po ślubie przeprowadzają się na swoje, prezent ten będzie idealny. W nowym domu często brakuje naczyń, a dobrej jakości komplet garnków będzie doskonałym uzupełnieniem tego braku. Młodzi z pewnością docenią taki gest i ucieszą się, że sami nie muszą go kupować. Pamiętajmy, że na początku nowego życia niejednokrotnie brakuje pieniędzy, dlatego właśnie, jeśli znamy dobrze Państwa Młodych i wiemy, jaka jest ich sytuacja finansowa, a nie chcemy dawać pieniędzy, możemy kupić właśnie taki, praktyczny prezent. To, że prezent będzie praktyczny, nie znaczy, że nie może być przy tym ozdobą kuchni. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy zestawy garnków, które mogą zachwycić swoim designem najwybredniejszą osobę. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, a czasem trzeba też się wykosztować. Niestety, zestawy garnków nie należą do najtańszych prezentów. Mimo to, jeśli mamy taką możliwość, kupmy właśnie coś takiego.

Ekspres do kawy lub robot kuchenny

Jeśli nie chcemy kupować czegoś takiego, jak zestaw garnków, ale nadal kusi nas praktyczny prezent, możemy nieco zaszaleć i kupić coś, co będzie praktyczne, a jednocześnie będzie miało miano ekskluzywnego. Mowa tutaj o elektrycznych sprzętach do kuchni, jak na przykład ekspres ciśnieniowy do kawy bądź robot kuchenny. Tego typu sprzęty nie należą do najtańszych, dlatego właśnie można kupić coś takiego Parze Młodej. Jak wyżej napisano, Młoda Para, na początku swojej nowej drogi niekoniecznie będzie miała pieniądze na takie luksusy, więc tym bardziej doceni prezent tego typu. Ponadto, podobnie jak w przypadku garnków, także ekspres do kawy może być piękną ozdobą kuchni. Producenci prześcigają się w wyjątkowym i pięknym designie robotów kuchennych, mikserów czy ekspresów, dzięki czemu wybór będzie ogromny, a i ceny nie zawsze są tak wygórowane, że nie będziemy mogli sobie na to pozwolić.

Kolejny praktyczny prezent, czyli patelnia silarganowa

Pozostając przy tematyce prezentów praktycznych, warto wspomnieć o patelni silarganowej. Pamiętajmy, że kupując prezent dla młodej pary, nie powinniśmy oszczędzać. Patelnia silarganowa z pewnością będzie takim prezentem, na którym nie da się zaoszczędzić, ale jest wart swojej ceny, ponieważ będzie służył Młodej Parze przez lata. Czym właściwie jest taka patelnia? Silargan to połączenie ceramiki ze stalą szlachetną. Patelnia tego typu ma to do siebie, że ceramiczna powłoka nie zawiera niklu, a dodatek stali sprawia, że patelnia odporna jest na zarysowania i inne uszkodzenia. Pielęgnacja tego typu naczynia także jest łatwa, a do tego patelnia nadaje się do każdego rodzaju kuchenek, więc nie musimy się martwić, że Młodzi mają kuchenkę indukcyjną, a my kupiliśmy komplet garnków, który nie nadaje się na indukcję.

Coś dla ciała i dla ducha

Nie wszystkie prezenty, które kupuje się młodym, muszą być związane z wyposażeniem wnętrz. W przypadku zakupu czegoś do domu, możemy nie trafić w gusta. Dla bezpieczeństwa, kupmy młodym coś dla ciała i dla ducha, czyli, na przykład, karnet do SPA, bądź zaproszenie na degustację wina. Prezenty można także łączyć. Jeśli chcemy kupić dosłownie coś dla ciała i dla ducha, możemy sprawić Młodym prezent w postaci butelki dobrego wina i do tego właśnie zaproszenie na degustację, bądź wycieczkę do winiarni.